Jak pečovat o kudrnaté vlasy během spánku?

 Proč je důležité chránit vlasy během spánku? Jak nemít ráno vrabčí hnízdo na hlavě?  A čím prodloužíte výdrž vašeho kudrnatého účesu?

20220928_161418

I přes noc je dobré vaše vlasy chránit. Během spánku totiž můžete ovlivnit zdraví vašich vlasů a také to, jak budou ráno vypadat. Pokud necháváte vlasy rozpuštěné a spíte na bavlněném polštáři, moc toho pro ně neděláte. Vlasy se lámou, poškozuje se jejich struktura třením o polštář a navíc bavlna přirozeně pohlcuje vlhkost (což platí i pro pleť, proto se často ráno cítíme jako sušenky). Nemůžete se pak divit, že krásné vlnky z předchozího dne jsou ty tam. 
Možností jak se nejlépe starat o vlasy přes noc je víc.

Nejjednodušší a nejvíce používaný je tzv. pineapple neboli ananas, což je sepnutí vlasů (látkovou, nejlépe saténovou gumičkou) na vrchu hlavy do takové klasické "palmičky". Pokud přidáte saténový/hedvábný povlak na polštář, dopřejete svým vlasům ideální podmínky! Hedvábí je ke kudrnám (a k pleti) velmi šetrné, nepohlcuje kosmetické produkty a nevysušuje. Vlasy se rovněž při spánku na hedvábném polštáři necuchají ani neelektrizují. Sama na takovém polštáři spím a neměnila bych! Ranní zacuchané dredy už v podstatě neznám! 

Další možností je spaní v saténovém čepečku či bonnetu. Ten vlasům poslouží stejně jako saténový polštář a pomůže zachovat tvar kudrlin.

A neposlední možností je tunel alias multifunkční šátek . Jednoduše ho natáhnete, nahoře uděláte uzlík nebo jej zarolujete pod okraj na čele a ráno po sundání najdete své vlasy v původním stavu. Videa jak na to najdete na mých kanálech na Instragramu nebo Facebooku :)

Přeji sladké kudrnaté sny!

Renata